Viskas, ką reikia žinoti apie darbą su individualios veiklos pažyma

ividualios veiklos pazymaDžiugu, kad vis daugiau žmonių renkasi galimybę dirbti sau. Tai dažniausiai kur kas daugiau džiaugsmo teikianti galimybė, kuri leis kiekvienam užsiimti tokia veikla, kuri jam labiausiai sekasi ir kuri labiausiai tinka bei patinka.

Bene geriausias savo veiklos įteisinimo būdas yra darbas su individualios veiklos pažyma. Vis daugiau žmonių išbando ir džiaugiasi, kad tai pakeitė jų gyvenimus.

Pasirinkimas yra labai platus

Dažniausiai individuali veikla pagal pažyma pasirenkama todėl, kad galima pirmus metus ją vykdant nemokėti PDS bei VSD mokesčio. Taip pat labai gerai tai, kad galima versti beveik bet kokia veikla. Tuo tarpu verslo liudijimai kur kas labiau riboti ir tikrai ne kiekviena veikla tinkama į šio tipo įteisinimą. O labai svarbu, kad veikla būtų vedama legaliai, kadangi tai yra kiekvieno piliečio atsakomybė ir tuo pačiu kiekvieno mūsų – darbas.

Tinkamas mokesčių sumokėjimas

Svarbu, kad dirbant pagal IVP pažymą būtų tinkamai sumokami mokesčiai, kurie leidžia žmogui būti ramiu dėl visų socialinių garantijų.

Jeigu norite labai paprastai vesti apskaitą ir tuo pačiu tiksliai žinoti kiek ir kokių mokesčių reikia sumokėti – visada siūlome pasinaudoti saskaita123.lt sistema, kuri tinka ne tik tiems, kurie dirba pagal pažymą, tačiau ir tiems, kurie veda didelius verslus.

O kokius mokesčiai turi būti mokami, aki ši veiklos forma Jums labiausiai patinka?

Pagrindiniai mokesčiai:

  • Gyventojų pajamų mokestis (GPM) tarifas – 15% (atėmus mokesčio kreditą), t. y nuo 5% iki 15%
  • Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) tarifas – 6,98% nuo 90% individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų sumos (neatėmus VSD ir PSD įmokų). Mėnesio įmoka 6,98% nuo MMA.
  • Valstybinio socialinio draudimo (VSD) tarifas (pensijų, ligos, motinystės draudimu) – nuo 90% individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų sumos (neatėmus VSD ir PSD įmokų):
  1. 12,52%;
  2. 14,62 % jei asmuo kaupia pensijai papildomai 2,1 %;
  3. 15,52 % jei asmuo kaupia pensijai papildomai 3 proc.
  • Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas – 21%.

Svarbiausia yra mokėti juos laiku ir gausite visas socialines garantijas, kurios leis būti ramiu dėl ateities.

Kiekvienas renkasi pats

Baimė yra natūrali reakcija į gyvenimo pokyčius. Tikrai daug žmonių bijojo pradėti veiklą, kuri šiuo metu jiems leidžia džiaugtis labai geromis pajamomis. Viskas tikrai nėra paprasta. Reikia ne tik noro, tačiau taip pat ir plano. Galiausiai visa tai veda link tokio rezultato, kokio yra tikimasi. Link galimybės dirbti tai, kas Jums leidžia uždirbti ir tuo pačiu kas kelia moralinį pasitenkinimą. O tai daugeliui tikrai yra svarbu.